OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.05.2024

1. INTENCJE - 26.05.2024 - Uroczystość Najświętszej Trójcy - ROK B
17.00 MZDOWO + Zofia Butkiewicz w 1 r. śmierci i Jej mamę Czesławę Nitecką - ostatnia z intencji od uczestników pogrzebu Zofii
8.00 BIESOWICE + Małgorzata Rynkiewicz w 7 r. śmierci
9.30 PŁOCKO W intencji 11 dzieci przystępujących do I Komunii Świętej
11.00 PRZYTOCKO + + Stefania Stanisław Wiśniewski Helena Danisiewicz w 15 r. śmierci
12.30 BIESOWICE  W intencji Alicji Rychlińskiej w Dniu Matki - od wdzięcznych dzieci

2. INTENCJE - 30.05.2024 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
10.00 BIESOWICE Brak intencji
14.00 PŁOCKO Msza dziękczynna w intencji Jubilatki Teresy Kuklińskiej w 70 r. urodzin i jej męża Adama w 40 r. ich ślubu z prośbą o dalsze błogosławieństwo B.

3. INTENCJE - 02.06.2024 - IX Niedziela zwykła - ADORACYJNA - ROK B
17.00 MZDOWO + + z rodzin Olaniecki i Szatyn
8.00 BIESOWICE + + Marian Pawlik w 20 r. śmierci i rodziców z obojga stron
9.30 PŁOCKO + + Anatol -28 r. śmierci- Anna Caplin, córkę Lidię, synów Jerzego i Witolda
11.00 PRZYTOCKO + + Stanisława Hylarecka Halina Gawin Genowefa Jeziorska
12.30 BIESOWICE + + Franciszek Piechowski w 1 r. śmierci oraz Jego syna Jacka
4. Biesowice - rodzinie Sokół - Mączkowski z Ciecholubia / Płocko / Przytocko - serdeczne Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła / kaplicy i przygotowanie go / jej na dzisiejszą Liturgię.
5. Biesowice - zapraszam na nabożeństwa majowe i Msze św. w ciągu tygodnia.
Intencje mszale: w poniedziałek Msza błagalna o łaskę zdrowia dla Ignasia.
We wtorek za + Elżbietę Halczuk w 15 r. śmierci, Jej rodzeństwo i ich współmałżonków.
W środę za + Piotra Serbaluka w 4 r. śmierci, Jego rodziców i dziadków.
W czwartek Boże Ciało Msza o g. 10.00.
W piątek za + Janinę Jurczyk w 12 r. śmierci i Jej córkę Danutę Pela.

6. Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia po Mszy świętej.

7. Płocko - zapraszam w poniedziałek, środę, czwartek i piątek na Biały Tydzień na g. 18.30 na nabożeństwa majowe oraz Msze św.
Intencje: w poniedziałek za + + Bernardę Izydora Zefert,
w środę Msza za parafian,
w czwartek Uroczystość Bożego Ciała Msza o g. 14.00, w  piątek za + Stanisławę Olejniczak w 1 m. od śmierci - intencja od  uczestników Jej pogrzebu.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: nasz parafianin mieszkaniec Pustowa kawaler Dawid Paweł Lampkowski z panną Pauliną Piasecką zamieszkałą w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Żydowie - zapowiedź I.

9. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udziela w dniu 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

10. Wszystkim solenizantkom / solenizantom, jubilatkom / jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.